Trabzon 3 Proje İle Şahlanacak 

Trabzon’un eşsiz doğal güzelliği ile dünyaca ünlü tatil beldesi olarak hizmet veren Uzungöl son yıllarda özellikle de Körfez ülkelerinden son derece yoğun ilgi görüyor. Artan yoğun ilgi ile beraber gelen turistlerin ağırlanması için alternatif çözüm arayışına girildi. Yeni belirlenecek olan alanlara gelen turistler için yapay gölün de yer alacağı özel tesisler yapılacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığı konu ile ilgili kapsamlı bir çalışmaya başladı.

Alternatif Turizm Merkezi Oluşturulacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Uzungöl’de yaşanan yoğunluğun çözümü için Devlet Su İşleri, Orman Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ortaklaşa çalışmalar başlattı. İlk etapta uygun olan yerlerin belirlenmesi, rapor hazırlanması ve etüt çalışmalarının yapılması ile çalışmalara başlanacak. Bu şekilde Uzungöl gibi tabiat harikası olacak 3 yeni mesire alanı oluşturularak bölgenin turizm potansiyeli arttıracak.

Kadıralak İlk Değerlendirilen Bölgeler Arasında Yer Alıyor 

Uzungöl alternatifi olarak değerlendirilen ilk yerlerden biri olarak Kadıralak Yaylası anılıyor. 1,300 metre yükseklikte yer alan yayla Tonya ilçesinde yer alıyor. Bu yaylanın en büyük özelliği ise her yıl Nisan ayında açılan mavi yıldız çiçeği ile eşsiz bir doğal güzelliğe sahip bulunuyor. Geride bıraktığımız günlerde Tabiat Parkı ilan edilen yaylaya ek olarak Kadırga, Hıdırnebi ve Sis Dağı gibi yaylaların da adı geçiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz