İnşaat sektörü 10 yıllık zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri büyük bir atılım gerçekleştirmeyi başarırken proje konutlara geçiş dönemi ile bu atak bü

Transformasyon İle Konutta Yeni Bir Dönem Başlıyor 
İnşaat sektörü 10 yıllık zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri büyük bir atılım gerçekleştirmeyi başarırken proje konutlara geçiş dönemi ile bu atak büyük bir transformasyon sürecine çevrilecek. Bu sayede yaşam alanlarını kısıtlayan apartman modeli yerine artık çok daha konforlu bir yaşam alanı sunan konut projelerine geçiş yapılmış olacak. 

Konut Sektörü Büyümeye Devam Edecek
 
Son 2 yıldır sektörde dillendirilen konut stoku ve kriz söylentilerine rağmen konut sektörü istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Sektörde yer alan büyük oyuncular ve yatırım uzmanları ise inşaat sektörünün önümüzdeki 20 sene boyunca büyümeye devam edeceği görüşü üzerinde birleşiyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan YP İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya gerçekleştirdiği projelerden örnekler vererek artık modern konut projelerinin daha fazla ilgi gördüğünü vurguladı. 
Yıllık Konut İhtiyacı 500 – 600 Bin Arasında Değişiyor
Sürekli olarak kırsaldan kentlere göç artışı yaşandığına dikkat çeken Çankaya yaşanan bu artış ile beraber yıllık ortalama 600 bin yeni konuta ihtiyaç olduğunu vurgulayarak bu da inşaat sektörünün büyümeye devam edeceğini ortaya koyuyor dedi. Apartmanların yeni versiyonları olarak gösterilen rezidans projelerinin her geçen gün daha fazla ilgi çektiğini belirten Cem Çankaya asıl amaçlarının otopark sorununu çözen, çocukların özgürce oynadığı parklar barındıran projeler üreterek çok daha modern bir Türkiye inşa etmek olduğunu dile getirdi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.