TUBİTAK tarafından geliştirilen “Bireysel Genç Girişim Programı” ile beraber yenilikçi iş fikri geliştiren kişilere yönelik olarak 150 bin lira hibe kredi verilmesi sağlanacak. TUB

TUBİTAK Başarılı Fikirlere 150 Bin TL Hibe Veriyor
TUBİTAK tarafından geliştirilen “Bireysel Genç Girişim Programı” ile beraber yenilikçi iş fikri geliştiren kişilere yönelik olarak 150 bin lira hibe kredi verilmesi sağlanacak. TUBİTAK hibe kredi desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin en geç 31 Ocak 2017 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bu sayede TUBİTAK gençlerin geliştirmiş oldukları iş fikirlerini başarılı iş programlarına dönüştürmeleri için ihtiyaç duydukları maddi desteği hibe kredi olarak sağlıyor. 
TUBİTAK Bireysel Genç Girişim
Bireysel Genç Girişim programı sayesinde ellerinde iyi bir iş fikri olan genç girişimcilerin bu fikri iş yaşantısına geçirmek için geri ödemesiz kredi almaları sağlanacak. Hibe kredi almak isteyen genç girişimciler iki aşamalı bir eleme sisteminden geçirilecek. Programın ilk aşamasında gençler ilk olarak iş fikirlerini sisteme yükleyecekler. Sistemde oluşan iş fikri havuzu içerisinde bir ön eleme yapılacak ve diğer iş planlarına göre daha iyi olan iş fikirlerinin seçimi yapılacak. 
TUBİTAK Hibe Başvuru 
TUBİTAK hibe kredi başvurusu için ilk aşamaya katılmak isteyen adayların İstanbul Üniversitesi TEKNOKENT üzerinden hibe kredi başvuru formu doldurmaları yeterli oluyor. Başvuru formu dolduran kişilerin sisteme yükledikleri iş fikirleri ilk elemeyi geçerse ikinci eleme için TUBİTAK mentorluk ve aylık eğitim programına dâhil ediyorlar. Eğitim programını bitiren kişilerin oluşturdukları iş planları ile TUBİTAK üzerinden başvuruda bulunmaları durumunda 150 bin lira hibe kredi desteği almaya hak kazanıyorlar. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.