Tüketiciye TOKİ’den Müjde

 

TOKİ üzerinden ev sahibi olan ya da arsa alan kişiler için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, müjdeli haber verdi. Verilen habere göre TOKİ’den konut ya da arsa satın almış kişiler için uygulanmakta olan 6 ayda bir dönemsel artışın 2019 yılı için sabitlendiği açıklandı. Yine yapılan açıklamaya göre ise artışın ise enflasyona göre yani TÜFE ve yurtiçi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) oranlarının altında yapılacağı belirlendi. Bu haber tabi ki TOKİ’den konut ve arsa satın almış kişiler için müjde halinde duyuruldu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yaptığı bu açıklamayı ise yazılı şekilde bildirmiş olup, yapılan yazılı açıklamada ise alt gelir grubuna yönelik olarak düzenlenen bu kapsamda 6 ay da bir yapılan dönemsel artışın sabitlenmesi konusunda ayrıntılara yer verdi.

TOKİ’de Dönemsel Artış Sabitlendi!

 

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yazılı açıklamasında dönemsel artışın sabitlenmesi konusunda TÜFE ve yurtiçi üretici fiyat endeksi altında olacağına değinmiş olup, bu oranı ise yüzde 4 olarak belirlediklerini duyurdu. Normal şartlar içerisinde 6 ayda bir yapılan dönemsel artışın Ocak ayında 5,69 olurken, Temmuz ayında ise 5,69 olacağını yani toplamda 2019 yılı için 11,70 oranında artış söz konusu olacağını bildirirken yapılan indirimin vatandaşa güzel bir avantaj sağladığına değindi. Yani bu şekilde yüzde 4’lük yapılacak TOKİ dönemsel artış bedelinin sabitlenmesi indirimin de açıkça belli etmiş oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz