Tüm Olumsuzluklara Rağmen Suudiler Türkiye’den Vazgeçmiyor

Son dönemde dış politikalarda yaşanan sorunlara rağmen Suudi Arabistan vatandaşları Türkiye’den emlak almaya devam ediyor. Katar’a karşı diğer Arap ülkelerinin uyguladığı ambargoya karşın Türkiye’nin destek vermesi diğer Arap ülkeleri ile küçük çaplı bir kriz yaşanmasına neden olmuştu.

Özellikle de ambargonun başlamasına neden olan Suudi Arabistan ile Türkiye arasında gizli bir diplomatik savaş başlamış hatta Suudi Arabistan kralının kapalı kapılar ardında vatandaşlarına Türkiye’de ki konutları satmalarını söylediği iddia edilmişti. Yaşanan tüm bu olumsuzlara rağmen Suudi Arabistan vatandaşlarının Türkiye’den konut alım oranlarının arttığı görüldü. Toplam konut satış rakamları düşüşte olmasına rağmen Suudi Arabistan vatandaşlarının Türkiye’den aldığı konut sayısında yükseliş yaşandığı görüldü.

Körfez Ülkelerinin Türkiye İlgisi

Yaşanan bu artışın Suudi Arabistan cephesinde nasıl yankı bulacağı merak edilirken diğer körfez ülkelerinin de Türkiye’ye olan ilgisinin günden güne artması emlak sektöründe şaşkınlıkla karşılandı. Yaşanan bu siyasi krizin Türkiye’nin emlak satışlarına olumsuz etki oluşturacağı beklentisi hâkimken açıklanan konut satış rakamlarında bu beklentinin tam aksi bir durumun yaşanması oldukça büyük bir şaşkınlık yarattı.

Gerçekleştirilen bu satış rakamlarının şimdiye kadar olan en yüksek satış rakamı olması da bir başka ilginç bulunan detay olarak kayıtlar altına geçti. Yaşanan bu gelişme sektörde büyük bir şaşkınlıkla karşılanırken bir sonraki açıklanacak olan verilerde aynı yükselişin sürüp sürmeyeceği de büyük bir merak konusu oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz