Kısa süre önce TÜİK tarafından Nisan 2019 konut satış rakamları analiz edildi ve Arap müşteri getiren acentelerin emlakçılığa yöneldiği ifade edildi. İşte detaylar…

2019 Nisan ayı konut satış rakamları kısa süre önce açıklanmıştı. Geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 18,1 oranında bir düşüş kaydedildi. Yabancılara satılan konut satışının ise yüzde 82 arttığı görüldü. Bu konu için bazı açıklamalar yapıldı.

Acenteler emlak sektörüne yöneldi!

Yabancıların ülkemizde konut satışlarına ilgi duyması üzerine 250 bin USD üzerinde alım veya satım durumunda vatandaşlık verilmesi elbette Türkiye’nin lehine olan bir durum olduğu görülüyor. Ayrıca açıklamalarda yabancı kişiler ile kendi vatandaşlarımız arasında satış rakamlarında bir dengesizlik olduğu yabancılara daha pahalıya satıldığı ifade ediliyor. Turizm acenteleri ise artık emlak piyasasına yöneldiği açıklandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz