Turizm Sektöründe Devrim Gibi Karar!

Turizm sektöründe devrim gibi karar alan hükümet bundan sonra tahsisli oteller için odanın yüzde 20’lik bölümünü satma hakkı verdi. Daha öncede otellerde tahsis süresini 49 yıla çıkaran hükümet atmış olduğu bu ikinci adım sayesinde turizm işletmelerinin büyük oranda avantaj elde etmesini sağlamış oldu.

Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesi ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik Yayımlandı

Daha önce yayımlanan Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesi ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik kapsamında yapılan değişiklikler ile beraber turizm yatırımcısı artık çok daha cesur adımlar atabilecek. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin yapılan değişikliği uzun süredir beklediklerini belirterek “turizm yatırımcısının rüyası gerçek oldu” açıklamasında bulundu.

Satışa Uygun 400 Bin Yatak Bulunuyor

Narin yapmış olduğu açıklamasında nitelikli yabancılara satışa uygun olan 400 bin yatak bulunduğunu söyleyerek bunun da ortalama 4 milyar dolarlık bir gelirin elde edilmesi anlamına geldiğini söyledi. Yapılan değişiklik sadece orman arazisi vasfı taşıyan araziler üzerine kurulu bulunan konaklama tesisleri haricinde kalan tüm turizm tesislerini kapsayacak. Yeni yönetmelik Maliye Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı ortaklığı ile hayata geçirilirken iki bakanlığın yetkilendirdiği isimler ile turizm sektörünün önemli temsilcileri bir araya gelerek yönetmeliğe son şeklini verdi. Bu sayede yönetmelik turizm sektörünün tüm isteklerine yanıt verecek şekilde baştan oluşturulmuş oldu ve hayata geçirilerek beklentileri karşıladı.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz