Turizm Alanları İçin Tahsis İhalesine Çıkıldı!

Termal, kış sporları ve deniz turizmi alanında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, toplam 13 noktada 7 bin 950 yatak için tahsis ihalesine çıkıldı. 17 Mayıs 2017 tarihine kadar başvuru süresi devam ediyor olup, söz konusu taşınmaz mallar kırk dokuz yıla kadar tahsis edilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çıkmış olduğu tahsis ihalesinde, Afyon, Antalya, Aydın, Eskişehir, İzmir, Kayseri ve Muğla’da bulunan ve hazineye ait olan taşınmaz mallar ile orman alanlarının tahsisi özel sektöre yapılacak. Başvuru süresi 17 Mayıs 2017 saat 16.30’a kadar sürüyor olup, yatırımcılara, taşınmaz malların tahsis edilmesi de en geç kırk dokuz yıl içerisinde gerçekleşecek.

Taşınmaz mallar için yapılan başvurularda, taşınmaz için birden fazla başvuru yapılırsa müzakere yapılacak. Müzakerede ön izin verilecek olan yatırımcı için beklenen koşullar ise, en fazla katılım payını teklif etmesi ve yükümlülüklerini yerine getirmesi olacak. İhaleyi kazanan yatırımcı sorumluluklarını yerine getirdiği takdirde taraflarına kesin tahsis işlemi gerçekleştirilecek.

Şartnameye göre, yatırımcılar tahsis ihalesi kapsamında birden fazla taşınmaz mal için başvuruda bulunabilecek. Şartname beş bin TL ücret karşılığında temin edilecek olup, birden fazla taşınmaz mala başvuru yapılması durumunda her başvuru için ayrı olarak gerekli belgeleri barındıran bir başvuru dosyası hazırlanması gerekecek.
Ayrıca, kış ve termal amaçlı tahsislerde ilk yıl kullanım bedeli ile sözleşme hükümleri gereğince belirlenen ikinci ve üçüncü yıl kullanım bedelleri %70 indirim uygulanarak tahsil edilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz