Türk Dizileri Konut Satışlarını Etkiliyor

Artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan Türk dizileri en az ülkemiz kadar yabancı ülkelerde de büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Oldukça yüksek satış fiyatları ile yabancı ülkelere pazarlanan Türk dizileri son yıllarda aslında farkında olmadan günlük hayatımızı da büyük oranda değiştirmeye devam ediyor. Artık Türk kadınları dizilerde gördükleri saç modellerini yaptırırken ev dekorasyonundan konut tercihlerine kadar pek çok alanda dizilerin toplumsal etkileri öne çıkıyor.

Yabancı ülkelerde gösterilen Türk dizilerinin ardından bu ülkelerde yaşayan zengin kişilerin beğendikleri evleri ve dekorasyon eşyalarını satın almak için Türkiye’ye geldikleri görülürken son dönemde Orta Doğu ülkelerinde yaşayan kişilerde yaşanan konut alımı oranlarında bunun etkili olduğu iddia edildi. Yabancılara konut satışı konusunda 2016 yılında Avrupalı yatırımcıların artık eskisi kadar ilgili olmadığı konut satışı verilerinde görülürken buna rağmen Orta Doğu ülkelerinden gelen artış talepleri sektörün hız kesmeden yoluna devam etmesini sağlıyor.

Orta Doğu ülkelerinin yanı sıra artık Afrika ülkelerinden Latin Amerika ülkelerine kadar farklı pek çok bölgede 80’e yakın ülkeye dizi satışında bulunan Türk sinema sektörü aynı zamanda Türkiye’nin tanıtımı içinde önemli bir misyon üstleniyor. 250 milyon dolarlık dizi ihracatı yapan Türkiye bu rakamı 10 yıl içinde 1 milyar dolar seviyesine çekmeyi amaçlıyor. Zaten her geçen gün artan ihracat rakamları bu hedefin kolaylıkla gerçekleştirilebileceğini gösteriyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz