MÜSİAD ve Tahran Emlak Müşavirleri Derneği, iki ülkenin emlak sektörünün daha iyi olması ve sektörde daha iyi iş düzeni olması için anlaşma sağlandı. 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ve Tahran Emlak Müşavirleri Derneği arasında iki ülkenin emlak sektöründe daha iyi bir döngünün yaşanması adına iş birliği imzası atıldı. Ülkemiz ve İran arasında emlak sektöründe iş birliğini daha ileri seviyeye taşımak adına Tahran‘a giden yaklaşık 20 konut üreticisi Türk firması yetkilileri, İran’lı yetkililer ile iş birliği hakkında önemli konuşmalar sağlandı.

Türk ve İran arasında güzel işlere imza atıldı

Yapılan görüşme çevresinde, ülkemizde yabancılar için yapılan konut satışlarında, 2018 yılı içerisinde Iraklılardan sonra ikinci seviyeye gelmiş olmasından dolayı, bu pazara önem verdiklerini belirten konut üreticileri, 10 binden fazla konutu İranlılara satmak için gittiklerini söyledi. Görüşme sonrası ise MÜSİAD ve Tahran Emlak Müşavirleri Derneğiyle, Türk inşaat şirketlerinin İran’daki projelere ekonomik destek sağlaması, İranlı emlakçıların ise ülkemizden ev alman isteyen İranlı danışmanlara hizmet vermesiyle bilinen iş birliği anlaşması kısa süre önce imzalandı.

Tahran’da Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı olan Hüsrevi, imza sırasında bir açıklama yaparak, Türk yatırımcıları ciddi fırsatlar sunan İran’a davet ettiklerini belirtti. Bunların yanı sıra konut almak için ülkemize gelen İranlılara her şekilde desteğin verileceği ifade edildi. Tahran’da 1-4 Mart arasında düzenlenecek olan emlak fuarına Türk emlak firmalarını çağıran Hüsrevi, iş birliği alanlarının gelişmesiyle çok memnun kaldıklarını söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz