Türk Yatırımcılar Gözünü ABD’ye Dikti!

Nova Group Holding Üst Yöneticisi (CEO) Müjdat Güler, yaptığı açıklamalarda, Türk yatırımcıların, ABD’ye yöneldiğini belirtti. Aynı zamanda, Amerika’da konut sahibi olmanın, birkaç yıl içinde büyük kazanç sağlayacağını da belirtti.

Geçtiğimiz yıl Amerika’da ev sahibi olan Türk sayısının 25 bin olduğunu ve bu yıl söz konusu sayının 35 bin-40 bin civarında olacağını düşünen Müjdat Güler, sözlerine; “Türk öğrencilere ABD’de konut almalarını söylüyorum. Amerika’da konut fiyatı ortalama 50-100 bin dolar. Zaten 48 ayda 50 bin dolar kira ödüyor. Alınan konut 4 yıl sonra 100-200 bin dolar olacak. Bu parayı Türkiye’ye getirmesi sermaye olacak. Orada kalırsa da vizesine, yaşamına ve kuracağı hayata destek olacak.” şeklinde devam etti.

Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur, yaptığı açıklamalarda, yatırımın boyutunun değiştiğini, Trump’ın ABD’yi güçlendirecek olduğunu düşünen Türklerin, söz konusu fırsattan yararlanmak istediğini de belirtti. Emel Onur’un açıklamaları şu şekilde devam etti;

“Eskiden Türkiye’den çok zengin olan yatırımcılar Miami’ye gelip yatırım yapıyordu. Şimdi artık beyaz yakalı Türkleri de görüyoruz. 500 bin-2 milyon dolar arasında parası olan Türkler, Amerika’ya yatırım yapmaya başladı. Her gün herhangi bir şirketin genel müdüründen, CFO’sundan mail alıyorum. ‘Biz henüz Amerika’ya yerleşmeye hazır değiliz. Ama bir ayağımız Amerika’da olsun’ diyorlar. Benim son zamanlarda sık karşılaştığım müşteriler, ‘benim 300 bin dolar ila 800 bin dolar arası param var. Bunu bir yere yatırmak istiyorum’ diyenlerden. Bu para bütün hayatı boyunca yaptığı birikim olduğu için Türk yatırımcılar biraz daha seçici.”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz