Kısa süre önce Emlak REIDIN Endeks 2. el konu endeksi Ekim 2019 için açıklandı.

Ülkemizde 81 şehrin tamamını ele alacak şekilde düzenlenen raporda Türkiye’de satılık konut fiyat endeksi Ekim ayından bir önceki aya oranla yüzde 1.05 oranında ve geçen yılın aynı gününe göre yüzde 6,41 oranında nominal bir artış kaydetti.

Ülkemizde tam olarak 81 şehri kapsayan raporda Türkiye’de kiralık konut fiyat endeksi Ekim ayından bir önceki aya oranla yüzde 0,80 ve geçtiğimiz yıla oranla yüzde 7,69 oranında nominal artış gösterdi.

Sermaye kazancına ve brüt kira getirisinden oluşan bütün getiri ise, ülke genelinde aylık bazda alındığında yüzde %1,49 ve yılda 11.99 olarak kaydedildi. Ekim ayı genel amortisman süresi ise ülke genlinde 19.2 yıl olarak belirtildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz