Son günlerde meydana gelen birçok depremden sonra yapıların sağlamlığı yeniden gündeme oturdu. Ülkemizde de çok fazla sistem geliştirmesi yapıldı. Betonların içinden sinyal yoluyla kaliteli olup olmadıkları dile getirildi. Bazı ülkeler ise bu sistemi istiyor.

Ülkemizin birçok yerinde depremler olunca oturduğum ev sağlam mı sorusu çok sorulmaya başlandı. Binaların sağlamlığı konusunda son zamanlarda birden fazla proje hayata geçirildi. 2018’den günümüze kadar kullanılan Elektronik Beton İzleme Sistemi daha fazla geliştirildi.

Ankara’daki merkeze tüm inşaatların verisi geliyor!

TRT haberin son açıklamalarına göre Elektronik Beton İzleme Sistemi olan eBİS betondaki kayıp ile kaçak oranının en aza indirilmesi için tam anlamıyla yerli bir proje olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak inşaat sırasında betonların numuneleri alınmakta. Ardından çipler yerleştiriliyor. Ardından bu çipler bu sürecin hemen merkeze aktarılması için beton numune testlerinin dışarıdan herhangi bir müdahale olmadan yapılması ve denetlenmesini sağlamakta.

Beton mikserlerde denetim altında!

Elektronik Beton İzleme Sistemi hem mobil hemde web tabanlı çalışmakta ve dünyada benzeri olmayan bir beton kırım cihazı ile birçok bilgiye erişim sağlamaya imkan sunuyor. Ebis ile beraber beton dökümünde yapı denetim görevlilerinin iştirak edip etmediği ve numuneler ile bir çok denetimin yapıldığını belirtelim. Artık kaçak yapıya izin yok gibi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz