17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nden tam 20 yıl geçti. Kısa bir süre içerisinde benzer bir depremin yaşanma ihtimali de bulunuyor. Vatandaşlar deprem konusunda ne düşünüyor? İşte detaylar…

Büyük deprem sonrasında imar yönetmenliği aslında depreme hazırlık çalışmaları yaptı. Afet yönetimi AFAD adı altında bir kurum bulunuyor. Buna ek olarak AREDA tarafınca da deprem araştırmaları yapılmıştı.

6-9 Ağustos 2019 günü toplamda 539 bin kişinin katılmış olduğu Türkiye’nin deprem gerçeği araştırması ve sonuçlarından sonra deprem gerçeğine karşı devlet ve vatandaşların hazırlıklarının yetersiz olduğu kabul edildi.

KONUT TERCİHİNDE İLK FİYAT ELE ALINIYOR!

Ülkemizde vatandaşları konut tercihinde fiyata baktıkları daha sonra deprem konusunda sorular sorduğu belirtildi.. Bunla beraber vatandaşların çoğu konut alırken herhangi bir deprem sorusu da sormuyor. Sadece ele alınan durum fiyat oluyor.

HER 10 KİŞİNİN BİRİNDE DEPREM ÇANTASI BULUNUYOR!

Deprem tecrübeniz var mı? Sorusuna gelen cevaplarda %80’in hazırlıksız olduğu görülüyor. Deprem çantası konusunda hazırlıksız olan çok fazla kişi bulunuyor. Araştırma sonuçlarına baktığımızda 10 kişiden sadece birinde çanta bulunuyor.

Açıklamalar ise üzücü durumda!

TV ile sosyal medya da yer alan açıklamalara baktığımızda ise vatandaşların ciddi anlamda deprem konusunda hazırlıksız olduğu ve umursamadığı görülüyor. Oysaki böyle bir durumda daha fazla hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz