“Türkiye, Doğalgazda En Ucuz Ülke”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, ülkemizde konutlardaki doğalgaz fiyatlarının AB ülkeleri ile kıyaslandığında ucuz olduğunu belirtip, “Türkiye’de doğalgaz fiyatı en yakın ülkeden yüzde 20 daha ucuzdur. Türkiye sanayideki doğalgazda en ucuz ülkedir.” açıklamasını yaptı.

En Yakın Rakibinden Yüzde 20 Daha Ucuz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, doğalgaz fiyatlarının Türkiye’de, AB ülkelerine kıyasla daha ucuz olduğunu, sanayideki elektrikte de aynı şekilde en ucuz olduğunu belirtti. Bakan Berat Albayrak’ın açıklamaları; “Türkiye’de doğalgaz fiyatı en yakın ülkeden yüzde 20 daha ucuzdur. Bugün Türkiye sanayideki doğalgazda en ucuz ülkedir, en yakın rakibinden yüzde 20-25 daha ucuzdur. Bugün Türkiye konutlardaki elektrik fiyatında en ucuz ikinci ülkedir, Bulgaristan’dan sonra. Sanayide elektrikte en ucuz ülkedir. Kendisine bu konuda en yakın olan İsveç’ten yüzde 15 daha ucuzdur.”

Diğer Ülkelerle Enerji İş Birliği

Bakan Albayrak, ülkemizin yerli ve yenilenebilir kaynakları ile ilgili değerlendirmelerinin yanı sıra bölgesindeki ülkeler ile enerjide iş birliğine gittiğini de belirterek;  “Bugün ülkemizde 6 tane uluslararası boru hattı var, iki tanesi inşa halindedir. Biri seneye TANAP, diğeri bir sonraki sene TürkAkım ile 8’e çıkacaktır. İki tanesi de müzakere halindedir.” açıklamasında bulundu.

Atıklar Türkiye’de Depolanmayacak

Bakan Albayrak, Akkuyu Nükleer Santrali’nde kullanılacak yakıtlardan ömrünü tamamlayarak atık halinde geleceklerin depolanması ile ilgili,  “Akkuyu’da tüketilen yakıtların olduğu peletler Rusya’ya gönderilecek, Türkiye’de olmayacak, Türkiye’de depolanmayacak.” açıklamasını yaptı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz