Türkiye – İran Sınırına Örülen Duvarın Yüzde 50’si Tamamlandı

Türkiye ile İran sınır hattına örülmesi planlanan ve tamamlandığında 144 kilometrelik uzunluğa sahip olacak duvar hattının inşaatına tüm hızı ile devam ediliyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu inşaatın yarısının tamamlanmış olduğu müjdesini verdi.

Güvenlik Açısından Büyük Önem Taşıyor

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde incelemelerde bulunan Bakan Soylu aralarında Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin gibi üst rütbeli askerlerin de yer aldığı heyet ile Türkiye – İran sınırına örülen duvar hattı inşaatını yerinde değerlendirdi. Toplam 144 kilometre uzunluğa sahip olan duvar hattını havadan helikopter ile inceleyen ekip inşaat hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirildi. Bakan Soylu yapmış olduğu açıklamada duvar inşaatının tamamlanmasının sınır güvenliği açısından çok büyük bir önemi olduğunu vurgulayarak hem terör örgütlerinin sınırdan geçişinin engelleneceğini hem de bu sınırda yoğun olarak yaşanan kaçakçılık olaylarının tamamen engelleneceği müjdesini verdi.

Sınırların Güvenliği Kademeli Olarak Arttırılacak

İran sınırına yapılan güvenlik duvarı için İran hükümetinin de destek verdiğini belirten Bakan Soylu iki hükümetin uyumlu çalışması ile duvarın çok daha hızlı bir şekilde tamamlanacağını umduklarını belirtti. Duvarın şimdiye kadar yüzde 50’lik bölümü tamamlanırken kalan kısmında mümkün olan en kısa sürede tamamlanmasının sağlanabilmesi adına çalışmaların büyük bir hızla sürdüğü belirtildi. İran sınırına ek olarak Gürcistan sınırı ve Ermenistan sınırı içinde benzer çalışmalara imza atılacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz