Türkiye İş Sağlığı Alanında Gelişmiş Ülkeler İle Yarışıyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Orhan Koç Türkiye’de iş sağlığı alanında yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Türkiye’nin son yıllarda bu alanda yapmış olduğu çalışmaların karşılığını almaya başladığını belirten Koç, İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü çatısı altında iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenebilmesi adına yapılan çalışmaları kamuoyu ile paylaştı.

İş Kazalarının En Yoğun Olduğu Sektörler Belirlenerek Çalışmalar Yapıldı

Genel Müdür Orhan Koç yapmış olduğu açıklamada ilk olarak iş kazaları ve meslek hastalıklarının son derece yoğun olduğu sektörleri ve meslek gruplarını belirleyerek çalışmalarına başladıklarını belirtti. Bu meslek gruplarına yönelik olarak yapılan çalışmalar ile beraber farkındalık oluşturmak için sempozyumlar düzenlendiklerini belirten Koç inşaat sektörü için hayata geçirmiş oldukları güvenli iskele uygulaması ile sektörde büyük bir fark yarattıklarını dile getirdi. Bu alanda yapmış oldukları çalışmalar ile inşaatlarda yaşanan kazaların oranını yüzde 41 seviyesinde azaltmayı başardıklarını belirten Koç bu rakamın son derece ciddi bir seviye olduğuna dikkat çekti.

İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi Fark Yaratıyor

Kurulan işyeri bilgi yönetim sistemi sayesinde kaza gibi istenmeyen olaylar yaşanmadan önce kaza riski yüksek işyerlerinin belirlenmesi sağlanırken meslek hastalıklarına yönelik olarak çalışmalarda büyük bir hızla devam ediyor. Türkiye yapmış olduğu son ataklar ile beraber gelişmiş ülkeler ile yarışa devam ederken 2012 senesinde bu alanda yapılan kanun değişikliğinin bunda büyük bir payı bulunuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz