Türkiye Kart Ne Zaman Çıkacak, Türkiye Kart Nasıl Alınır?

Üzerinde uzun süredir çalışılan Türkiye Ortak Ödeme Platformu tanıtımı sonunda gerçekleştirildi. Yapılan tanıtım ile beraber Türkiye kart hakkında merak edilen soruların yanıtları en yetkili ağızlardan verilmiş oldu.

Türkiye Kart Nedir?

Kullanılan tek bir kart ile tüm ödemelerin yapılmasını sağlamak adına kurulan Türkiye Ortak Ödeme Platformu tarafından hayata geçirilen yeni karta Türkiye Kart adı verilmektedir. Şu anda dünyada birkaç ülke tarafından kullanılan sistem sayesinde toplu ulaşım araçlarına binerken ödemede kullanılan karttan, ödemede kullanılan kredi kartlarına kadar tüm kartlar tek bir kartta birleşecek. Bu sayede farklı şehirlerde dahi olsanız aynı kart ile toplu ulaşım araçlarını kullanabileceksiniz. Konu hakkında açıklamada bulunan Başbakan Binali Yıldırım Türkiye Kart’ı “ön ödemeli ve debit kart” olarak tanımladı.

Türkiye Kart Nasıl Alınır?

Temmuz ayına kadar hayata geçirilmesi beklenen Türkiye Kart’tan almak isteyen kişilerin PTT üzerinden başvuruda bulunmaları yeterli olacaktır. Kartı almak isteyen kişilerin kartın bağlanacağı bir hesap açtırarak bu hesapta belirli tutarda para tutmaları ya da ön ödemeli kart olarak kartları kullanmaları istenecek. Türkiye Kart almak isteyen kişiler PTT üzerinden kartlarını satın alabilecekleri gibi yine kartlarına para yüklemek isteyen kişiler para dolum işlemlerini PTT üzerinden yapılabilecek. Temmuz ayına girilmesi ile beraber tüm PTT şubeleri üzerinden PTT kart başvurusu yapılmasına olanak sağlanacak.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz