Gerek coğrafi konumu gerekse de tatil cennetini andıran beldeleri ile Türkiye konut yatırımı yapmak isteyen yabancıların ilgisini çekmeye devam ediyor. 2016 yılında yapılan tapu de

Türkiye’de 2016 Yılında 21 Bin Yabancıya Tapu Verildi 
Gerek coğrafi konumu gerekse de tatil cennetini andıran beldeleri ile Türkiye konut yatırımı yapmak isteyen yabancıların ilgisini çekmeye devam ediyor. 2016 yılında yapılan tapu devirleri incelendiğinde toplam 21 bin178 yabancıya tapu satışı yapıldığı tespit edilirken Körfez Ülkelerinin Türkiye’ye olan ilgisinin katlanarak arttığını gözler önüne serdi. 
Türkiye Körfez Ülkelerinin Yeni Gözdesi Oldu 
2016 yılında 19 bin 91 adedi konut e 1.912 adedi parsel olmak üzere toplam 21 bin 178 tapunun devri yabancı uyruklulara yapıldı. Yapılan bu satışlarda Türkiye’yi tercih eden yabancı yatırımcılar arasında en büyük ilgi Irak vatandaşlarından geldi. Bu ülkeyi Suudi Arabistan, Kuveyt, Afganistan ve İngiltere takip etti. 
Konut Alan Yabancılara Türk Vatandaşlığı Verilecek
Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “en az 1 milyon dolarlık emlak yatırımı yaparak tapu işlemlerinde 3 yıl boyunca bu Emlakları satmayacaklarına dahil şerh düşen yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesi” kararının ardından yabancıların daha fazla ilgi göstermesine kesin gözüyle bakılıyor. 
Özelikle de Türk vatandaşlığı almak isteyen ve kendi ülkelerinde iç savaş ya da dini baskılardan kaçmak isteyen kişilerin Türk vatandaşlığı almak isteyen kişilerin emlak yatırımına daha fazla ilgi göstermesi kaçınılmaz görülüyor. 2016 yılında Irak vatandaşı olan kişilere 3 bin 459 emlak satışı gerçekleştirilirken Suudi Arabistan vatandaşlarına 1.642 emlak, Kuveyt vatandaşlarına ise 1.640 emlak satışı gerçekleştirildi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.