Beklenen TUİK konut satış istatistik verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre Türkiye’de 2017 yılının Haziran ayında en az konut Hakkâri ilinde en çok konut ise İstanbul’da satı

TÜİK Konut Satış İstatistikleri Açıklandı 
Beklenen TUİK konut satış istatistik verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre Türkiye’de 2017 yılının Haziran ayında en az konut Hakkâri ilinde en çok konut ise İstanbul’da satıldı. İşte illere göre Haziran 2017 ve 2017 yılının ilk 6 aylık dönemini kapsayan konut satış rakamları;
En Çok Konut Satılan İl Yine İstanbul Oldu 
Türkiye’de en çok konut satışı gerçekleştirilen il sıralamasında birinciliği her zaman olduğu gibi yine İstanbul elde etti. İstanbul’da 2017 yılının Haziran ayında toplamda 17 bin 970 konut satışı gerçekleştirilirken 2017 yılının ilk 6 aylık dönemini kapsayan zaman diliminde ise satış rakamı 114 bin 356 adet olarak gerçekleşti. 
Ankara ve İzmir İlk 3’te Yer Aldı 
İstanbul’u her zaman olduğu gibi başkent Ankara takip etti. Ankara’da 2017 Haziran döneminde 10 bin 160 konut satışı gerçekleştirilirken bu satışların ilk 6 aylık toplamı ise 40 bin 339 seviyesinde kaldı. Türkiye’nin bir başka büyük yerleşim birimi olan İzmir ise Haziran ayında gerçekleştirilen toplam 6034 konut satışı ile listede kendisine 3. sırada yer bulurken toplam konut satışı rakamı ise ilk 6 aylık dönemde 28 bin 827 adet ile sınırlı kaldı. 
Bu illerimizi sırası ile Antalya, Bursa, Kocaeli, Adana, Mersin, Aydın, Tekirdağ, Konya, Gaziantep ve Kayseri takip etti. En az konut satışı ise Haziran ayında sadece 2 konutun satıldığı Hakkâri ilimizde gerçekleşirken Ardahan’da 20, Bayburt’ta 31 ve Şırnak’ta da Haziran ayında sadece 38 konutun satışı gerçekleştirildi. 
 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.