Ülkemizde hamamın çok farklı önemi bulunmaktadır. Hamam denildiğinde sadece yıkanmak değil hemde eğlence anlamına gelmiyor. Osmanlı’da gelenek haline gelen ve ülkemizin güzel hamamlarını sizler için listeledik.

1.AYASOFYA HÜRREM SULTAN HAMAMI / İSTANBUL

Mimar Sinan yapımı olan ve Sabah 08:00 akşam 22:00 arası açık olup 250 TL ücreti bulunan bir hamamdır. Dört hamam ve üç farklı masaj seçeneği yer alıyor. Ayrıca kese, köpük baş boyun masajının yanı sıra şerbet ikramı da bulunmaktadır.

2.CAĞALOĞLU HAMAMI / İSTANBUL

Sabah 08:00 akşam 22:00 arası açık olan ve 100 TL ücreti bulunan hamam 1. Mahmut tarafından Ayasofta Camii’sine gelir sağlamak adına kuruldu.

3.KERVANSARAY / BURSA

Sabah 07:00 akşam 22:30’a kadar açık olan hamamın ücreti ise 40 TL. Hamamın kervansaray Termal Otel içerisinde yer aldığını belirtelim. Erkek, kadın ve aile bölümü bulunmaktadır. Masaj ve kese eklenirse, 40 TL daha ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz.

4.ÇEMBERLİTAŞ HAMAMI / İSTANBUL

Çok fazla seçeneği olup sabah 07:30 – akşam 24:00’a kadar açık olan hamamın ücreti 75 TL oluyor. Kadın ve erkek bölümü bulunup, hamam dışında refleksoloji, aromaterapik yağ masajı ve kil maskesi gibi baş masajı bulunuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz