Ev Sahibi Olma Yaşı Düşmeye Devam Ediyor 

Satışa sunulan 1+1 daire tipleri sayesinde gençler de artık ev sahibi olmaya başladı. Son 5 yıllık süreçte adeta bir trende dönüşen 1+1 daire tipleri 20-30 yaş aralığında genç nüfusun konut sahibi olma oranını arttırdı. Özellikle de memur kenti olarak anılan Ankara’da gençler kira ödemek yerine kira öder gibi ev sahibi olma yöntemini tercih ediyor.

Üniversiteden Mezun Olan Gençler Ev Sahibi Olmak İstiyor

Üniversiteden mezun olan genç nüfus işe girer girmez hemen ev sahibi olmayı tercih ederken bunun en önemli nedeni ise gençlerin artık aileleri ile beraber oturmak istememeleri.

Faizsiz konut kredisi kullandırılan markalı konut projeleri çok daha uygun koşullarda konut sahibi olunmasını sağlarken genç nüfus bu tip projelerde satışa sunulan 1+1 daireler ve 2+1 daireleri tercih ediyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci satışta olan Kule EVO ve Kent İncek projelerinde satışa sunulan küçük dairelerin genç nüfus tarafından yoğun ilgi gördüğünü dile getirdi.

20-30 Yaş Arası Gençler Artık Ev Sahibi Olmayı Tercih Ediyor 

Türkiye sahip olduğu 29 yaş ortalaması ile Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip olan ülke olarak öne çıkarken artık gençlerin aileleri ile oturmak yerine kendi barınma ihtiyaçlarını kendilerini karşılamayı tercih ettikleri dikkat çekiyor. Gençler markalı konut projelerinde satışa sunulan küçük daire tiplerini satın almayı tercih ediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz