Avrupa ve ABD’de çok fazla kullanılan depolar, ülkemizde de artık bir pazar haline geliyor. Özellikle Türkiye’de evlerin küçülmesinden kaynaklı ve seyahat alışkanlıklarımızdan dolayı depoculuk artık daha cazip geliyor.

Ülkemizde arsa maliyetleri çok fazla olunca özellikle büyük şehirlerde artık küçük ev modası başladı ve yeni iş modellerini karşımıza getirdi. Evlerin küçülmesiyle metrekareler düştü ve kullanım alanları azaldı. Özellikle bu küçük evlerde metrekareleri çok fazla verimli kullanmak için farklı fikirler ortaya çıktı. Daha önceleri az yer kaplayan ama büyük mobilyalar üretilirken, şimdi ise küçük ve daha nazik fazla eşya üretilmeye başlandı.

ŞİRKETLERİN SAYISI ARTIYOR!

Günümüzde ev ve işyerlerine sığmayan eşyalar için, esnek ve pratik depo çözümleri sunulmaya başlandı. Yurt dışında çok fazla yaygın olan depolar artık ülkemizde de talep görmeye başlıyor. Bu sektörde hizmet veren sektör sayısı ise 5’e kadar ulaşmış durumda. Pazara en son giren isim ise Etra Holding iştirakı DepoPro oluyor. Etra Holding‘in pazarlama dikretörü Mustafa Tayfun ise, evlerin küçülmesinden ziyade seyahatların da artmasıyla depolar artık daha cazip bir hale geldi.

AYLIK 75 TL

Başakşehir’de tam 5 bin metre karelik kapalı bir alanda en küçük 2.7 metreküp alanlar halinde depolama hizmet verilmekte olup, aylık kiralama ücreti olarak 75 TL+KDV olarak geliyor. Ayrıca isterseniz eski eşyalarınızı satışa çıkartabilme durumunuz mevcut oluyor.

Ülkemizde ilerleyen zamanlarda bu sektörde yeni isimlerin artacağı öngörülüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz