Türkiye’de Ne Kadar Suriyeli Var Resmi Olarak Açıklandı 

Suriye’de yaşanan iç savaştan etkilenerek Türkiye’ye sığınan Suriyeliler hakkında İçişleri Bakanlığı açıklamada bulundu. Bakanlık tarafından açıklanan resmi rakamlara göre ülkemizde şu anda 1 milyon 385 bin Suriyelinin bulunduğu, en fazla Suriyeli sığınmacının yer aldığı ilin ise İstanbul olduğu belirtildi.

Sadece 9 İlimizde Suriyeli Sığınmacı Yok

Türkiye’nin 81 ilinden sadece 9 tanesinde Suriyeli sığınmacı olmadığı bilgisine yer verilirken bu illerin Sinop, Erzincan, Gümüşhane, Tunceli, Giresun, Iğdır, Kastamonu, Tunceli, Bayburt ve Ardahan olduğu açıklandı. İstanbul yaklaşık olarak 330 bin Suriyeliye ev sahipliği yaparken bu rakamın nerede ise İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Sarıyer ilçesinin nüfusuna yaklaştığı görüldü. Suriyeli nüfus yoğunluğu dikkate alındığında ise sıralamada birinciliği Suriyeliler için açılan sığınma kamplarına ev sahipliği yapan Gaziantep aldı. Gaziantep’te bulunan Suriyeli sayısının ise 220 bin olduğu belirtildi.

Dilencilik Yaptığı Belirlenen Suriyeler Kamplara Toplanacak

Son dönemde dilencilik yapan Suriye vatandaşlarının sayılarının rekor seviyeye ulaşması üzerine Bakanlık harekete geçti. Belirlenen 25 kentte dilencilik yaptıkları tespit edilen Suriye vatandaşlarının boş yer olduğu belirlenen 22 kampa yerleştirilmesine karar verildi. Bu sayede 30 bin açık olan kamplarda da tam doluluk oranına ulaşılmış olacak. Son 1.5 yıllık zaman dilimi içerisinde hırsızlık yapan yabancı uyruklu kişiler sıralamasında Suriyelilerin artışta olması da acilen önlem alınmasını zorunlu hale getiriyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz