Türkiye’deki Konut Sayısı 19,5 Milyon Olarak Açıklandı

 

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank tarafından değerlendirilen nüfus dağılımı ve Türkiye’deki konut sayısı ile ilgili değerlendirmede bulundu. Varank, Türkiye’de yaşayan vatandaşların yüzde 88’i şehirlerde yaşıyor. Şuan için Türkiye’de 19.5 milyon konut bulunuyor. Nüfusun artmaya devam ettiği gibi konut sayısında da her geçen gün artış oluyor dedi.

Gayrimenkulün Büyük Buluşması – RE360 Etkinliği

 

Real Estate 360 adı altında bir etkinlik düzenlendi ve danışmanlık şirketi olan Alkaş, gayrimenkul sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sektörde yenilik, farklılık, sürdürülebilir bir gelecek amaç ettiklerini söyleyerek etkinlikte yer aldı.

“Geleceği yeniden inşa etme ve sektöre yeni bir bakış açısı kazandırma” sloganı ile kararlı olduğunu söyleyen RE360 etkinliği geçtiğimiz yıl büyük ilgi görmüştü. Bu yıl da etkinlik iki gün süreli olarak düzelendi.

Bakan Yardımcısından Açıklama

 

Fatma Varank, yaptığı konuşmada ileri yıllara göre inşaat sektörünün anlam ve önemine değindi. 2030 yılında insan nüfusunun dünya genelinde 8,6 milyara ulaşacağını, 2050 yılında 9,8 milyara ulaşacağını söyleyerek nüfustaki artışın gayrimenkul ve inşaat sektöründeki ilgiden bahsetti.

Varank, Türkiye’de yılda 900 bin yeni konut inşa edildiğini ve 700 bin sıfır konut satışının yapıldığını söyledi. Bu oranlara göre birçok gelişmiş ülkeye göre Türkiye’de inşaat sektörünün özellikle 2012 yılından sonra büyük ilgi gördüğünü anlattı.

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz