Gayrimenkul Sektöründe Ciddi Sayıda Fon Girişi Olacak!

 

Geçtiğimiz günlerde IntusCapital Yönetici Ortağı Bülent Kozlu’nun yaptığı açıklama ile bir rahatlama söz konusu oldu. Gelen açıklamalar da ise Kozlu, Körfez bölgesinin başta olmak üzere diğer tüm dünya genelinde Türkiye’de yapılan projeler yakından takip edildiği ve buna göre de yakın zaman da ülkemize çok fazla sayıda fon girişi olacağını gündeme getirdi. Fon girişinin özellikle gayrimenkul sektöründe olacağı hakkında da bilgiler verdi.

 

Türkiye Hızla Büyüyecek!

 

PrivateEquity Real Estate (PERE) Investor Forum etkinliği Dubai’de yapılmış olup, bu etkinliğe birçok gayrimenkul fonu yatırımcıları katılmıştır. Bu etkinlikte yer alan Kozlu yaptığı konuşmasında Türkiye’nin hızla büyümeye devam edeceğini gündeme getirmiş olup, büyük, genç ve çalışkan bir nüfusa sahip olduğunu konuşmasında vurgulamıştır. Bu cümlelerini kanıtlar nitelikte Türkiye’nin son 15 yıl içerisinde 5,7 ortalama yıllık büyüme oranı bulunduğunu söyleyen Kozlu, dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yer aldıklarını dile getirdi.

 

Türkiye’yi Geleceğe Hazırlayan Yatırımlar!

 

Kozlu, PrivateEquity Real Estate (PERE) Investor Forum etkinliğin de sözlerine Türkiye’yi geleceğe hazırlayan ve bu dönemler de yapılan yatırımlar ile destekleneceği konusunda konuşma yaparken bu yatırımların ise İstanbul Havalimanı, genişleyen ve genişlemeye devam eden metro hatları, Yavuz sultan selim köprüsü, Avrasya Tüneli, limanlar gibi pek çok projenin olduğunu söyledi. Gelişmiş olan pek çok ülkeye göre Türkiye’nin borcunun da oldukça düşük olduğunu dile getirdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz