Açıldığında Türkiye’nin En Büyük Hastanesi O Olacak

Açılışı için gün saymaya devam eden Bilkent Şehir Hastanesi açıldığında resmi olarak Türkiye’nin en büyük sağlık kampüsü olarak kayıtlara ismini yazdıracak. Başkent Ankara’ya sağlık konusunda büyük avantaj kazandıracak olan şehir hastanesine ilde hizmet veren 6 hastane taşınacak.

Bilkent Şehir Hastanesine Hangi Hastaneler Taşınacak

Ankaralıların büyük bir merakla beklediği şehir hastanesi için merak edilen konuların başında ise buraya hangi hastanelerin taşınacağı konusu yer alıyor. Şu anda yapılan kesin bir açıklama bulunmazken konu hakkında açıklamada bulunan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş çalışmaların devam ettiğini ve henüz hangi hastanelerin taşınacağı konusunda kesin bir karar verilmediğini belirtti. Ancak 50 yılı aşkın süredir aynı binalarda hizmet veren Zekai Tahir Burak Hastanesi, Numune Hastanesi ve Yüksek İhtisas Hastanesi isimlerinin öncelikli olarak geçtiği bunlara ek olarak 3 hastanenin daha mevcut durumları incelenerek karara bağlanacağı belirtiliyor.

1.500 Hekim Hastalara Hizmet Verecek

Toplamda 3 bin 804 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan hastanede 1.500 hekimin yanı sıra 5 bin sağlık personeli ve 5 bin sağlık amaçlı hizmet verecek olan personel bulunacak. Dev sağlık merkezinde doğum, onkoloji, kadın hastalıkları ve çocuk hastalıkları gibi her bölüm farklı bloklar üzerinde yer alacak. 131 ameliyathanenin yer aldığı sağlık kampüsü açıldığı anda Türkiye’nin en büyük hastanesi olarak kayıtlara geçecek.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz