Ahes Misal İstanbul Projesi!

Gaziosmanpaşa’nın en yeni projesi ve aynı zamanda Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Ahes Misal İstanbul, Süleyman Ekşi İnşaat tarafından 2 milyar TL yatırım değeri ile inşa ediliyor. Projedeki konut fiyatları 340 bin TL’den başlıyor olup, 2000 yılından bu yana İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Erzurum, Bilecik ve Rize olmak üzere toplam 4 milyar TL değerinde üst ve alt yapı projelerine imza atan Süleyman Ekşi İnşaat, bu kez ülkenin en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atıyor.

Metrekare Fiyatı 5 bin 230 TL

Ahes Misal İstanbul’un ilk etabında alanları 65 metrekare ve 90 metrekare arasında değişen, 343 tane 1+1 büyüklüğünde, 93 metrekare ve 149 metrekare arasında değişen 950 tane 2+1 büyüklüğünde, 131 metrekare ile 171 metrekare arasında değişen 327 tane 3+1 büyüklüğünde konut tipi bulunuyor. Konutların metrekare fiyatı 5 bin 230 TL’den başlıyor. 12 bin metrekare sosyal tesis alanına sahip olan projede cep sineması, kütüphane, çocuk oyun alanları, spor salonları, hamam, yüzme havuzu, kafeler, cami, restoranlar, 2 bin 500 araç kapasiteli otopark ve iş dünyasına yönelik toplantı salonları yer alıyor.

En Büyük Dönüşüm Projesi

Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi’nin proje ile ilgili açıklamaları; “Bu nedenle İstanbul’a örnek olacak bir model üzerinde çalışıyoruz. Tüm kentsel dönüşüm alanlarını kendi özel alanı içinde ele alan kapalı sistemler oluşturma anlayışını değiştirerek kent bütünü ve çevresi ile birlikte düşünülmüş planlar uyguluyoruz. Mevcut alanı ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri ile birlikte ele alıyor sadece bir zümreye ait olmayan tüm halkı kucaklayan bir dönüşüm gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Gaziosmanpaşa 2. derece deprem bölgesinde olmasına karşın, tüm hesapları Gaziosmanpaşa Belediyesi plan notları doğrultusunda 1. derece deprem bölgesine göre hazırladık.  Proje bütünlüğünü sağlamak açısından proje çevresindeki yollar, caddeler ile 1000 kişilik ilkokul, 1000 kişilik kültür merkezi ve 1000 kişilik camiyi, sosyal sorumluluk kapsamında bedelsiz Gaziosmanpaşa ilçemize hibe ediyoruz” dedi. Projenin tamamlanmasıyla yüzde 40 oranında prim yapacağını ifade eden Ekşi “Gaziosmanpaşa, sahip olduğu dönüşüm potansiyeli ve kentin ana ulaşım odaklarına çok yakın mesafede bulunması sebebiyle metropol ölçeğinde önemli bir ilçedir. Bu sebeple projenin teslim zamanında yüzde 40 prim yapmasını bekliyoruz.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz