1 milyon 700 bin metrekarelik alan ile Türkiye’nin en büyük parkı ünvanına sahip Yeşilvadi Millet Bahçesi Gaziantep ile Şahinbey’e güzel bir hava katıyor! İşte detaylar…

700.000 m2’lik Millet Bahçesi!

Güzel bir Şahinbey için 610 park yapıldı ve kullanıma sunuldu. Parklardan bahsedecek olursak eğer, içerisinde tam 1700 metrekarelik bir alan ile Yeşilvadi millet bahçesi bulunuyor. Bu bahçede ülkemizin en büyük amfi tiyatro salonu ile dinazor parkı gibi yürüyüş yolları ve oyun alanları hatta adrenalin parkı ile yüzme havuzları gibi birçok kafeterya ve spor merkezleri de yer alıyor.

Çok güzel bir projeye yer verildi!

Yeşilvadi millet bahçesi inşa edildiğinde çarpık bir yapılaşma içerisinde yer alıyordu. Bu bakımdan Türkiye’nin en büyük parkı bu kısma yapıldı. En geniş ülke yollarından 12 şeritli ve 12 kilometrelik yolunda bu kısma yapıldığı vurgulandı. Amaç ise çarpık yapılaşmanın önüne geçmek.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK AMFİ TİYATROSU BURADA!

Tam 8 bin kişilik kapasitesi bulunan ülkenin en büyük amfi tiyatrosu da bu parkın içerisinde yer alıyor. Gerekli görüldüğü taktirde ise kapasite 15 bin kişiye kadar çıkarılabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz