Türkiye’nin En Büyük Yurt Projesi Açılışa Hazırlanıyor

 

Ülkemizin tek seferde yapılan en büyük yurt projesi unvanına sahip olan Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu beklenen açılış için geri sayıma başladı. Toplam 10 bin kişi kapasitesine sahip olan öğrenci yurdu Sivas’ın Kardeşler Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor. 310 bin metrekarelik alana sahip olan öğrenci yurdu 8 yurt bloğu, 4 sosyal tesis, 1 yaşam merkezi, 2 açık fitness alanı, 4’ü açık 6 basketbol sahası, 2 kapalı tenis kortuna sahip.

 

Finansmanı İl Özel İdaresi Karşıladı

 

Sivas’ın gurur duyduğu yurt projesi hakkında açıklamada bulunan Sivas Valisi Davut Gül şehirlerinde üniversite kazanan öğrencilerin en büyük ihtiyaçlarının barınma olduğunu söyledi. Gül yapılan 10 bin kişilik bu yurt projesinin barınma ihtiyacını büyük oranda karşılayacağını belirten Gül “Yurt sorununu tamamen çözmek için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü ve Sivas İl Özel İdaresi arasında bir ön protokol yapıldı. KYK yapılan binayı 15 yıl boyunca kiralamayı kabul etti, finansmanını İl Özel İdaresi karşıladı.” dedi.

 

Açılışı 24 Eylül Tarihinde Yapılacak

 

Yurt açılışını üniversite dönemi ile aynı anda yapacaklarını söyleyen Gül “Sivas’ta KYK’da kalmak isteyen hiçbir öğrenci dışarıda kalmayacak. Kapasitemiz hepsinin ihtiyacını karşılayabilecek durumda. Yurdumuz üniversitemizin hemen yan tarafında, üniversiteye 500 metre mesafede ve öğrencilerimiz yürüyerek okullarına gidebilecekler. Yurt projemizin içerisinde adeta gençlik merkezi gibi, halk eğitim merkezi gibi, çeşitli aktivitelerin yapılabileceği donatılar var. Spor salonumuz var ve yurtlar 5 yıldızlı otel ayarında. Her biri 4 kişilik suit oda şeklinde ders çalışacağı ve yatacağı yerler farklı olmak üzere odalar var. Devletimizin gençlerimize, öğrencilerimize vermiş olduğu örnek bir hizmet.” diyerek öğrencilerin rahatı için her ayrıntıyı düşündüklerini belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz