En Pahalı İlçe Beşiktaş

Nisan ayındaki satılık konutların metrekare başına düşen fiyatlarına göre, en pahalı ilçe olarak Beşiktaş belirlendi. Beşiktaş haricinde Çankaya ve Çeşme de en pahalı ilçeler arasında yerini aldı.

Beşiktaş’ta Ortalama Fiyat 15 bin 6 TL

Sahibinden.com Emlak Endeksi Nisan ayı verilerine göre, üç ayrı ilde ortalama metrekare fiyatının en yüksek olduğu konutların bulunduğu ilçeler açıklandı. İstanbul’un Beşiktaş ilçesi en pahalı ilçe iken, ikinci sırada İzmir’in Çeşme ilçesi ve üçüncü sırada da Ankara’nın Çankaya ilçesi yerini aldı.

Beşiktaş’taki satılık konutların metrekare başına düşen fiyatları ortalama 15 bin 6 TL olarak belirlendi. Beşiktaş’ı takip eden Sarıyer’de metrekare başına düşen ortalama fiyat ise 10 bin 754 TL oldu. İstanbul’un en pahalı üçüncü ilçesi olarak belirlenen Bakırköy’deki metrekare fiyatları ise 9 bin 691 TL olarak belirlendi.

Çankaya’da Ortalama Fiyat 2 bin 764 TL

Ankara’da satılık konutların ortalama metrekare fiyatının en yüksek olduğu, en pahalı ilçe olarak Çankaya belirlendi. Çankaya’daki konutların metrekare başına düşen ortalama fiyatları 2 bin 764 TL iken, Çankaya’yı takip eden Gölbaşı’ndaki ortalama metrekare fiyatları ise 2 bin 344 TL oldu. Ankara’nın en pahalı üçüncü ilçesi olarak belirlenen Yenimahalle’deki metrekare başına düşen ortalama fiyat ise bin 894 TL oldu.

Çeşme’de Ortalama Fiyat 7 bin 905 TL

Nisan ayındaki satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı ile İzmir’in en pahalı ilçesi olarak belirlenen Çeşme’de konut fiyatları metrekare başına ortalama 7 bin 905 TL oldu. Çeşme’yi ikinci sırada takip eden Narlıdere’deki ortalama metrekare fiyatları ise 4 bin 253 TL, Narlıdere’yi üçüncü sırada takip eden Urla’da ise metrekare fiyatları ortalama 3 bin 945 TL oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz