Türkiye’nin Havası En Kirli ve En Temiz İlleri Açıklandı

Ajans Press ve ITS Medya ortaklığı ile gerçekleştirilen “Türkiye’nin hava kirliliği raporu” araştırmasının sonuçları açıklandı. Açıklanan verilere göre Türkiye’nin havası en temiz ve en kirli illeri belirlenirken araştırmaya göre Türkiye’de sadece 6 ilin havasının temiz olduğu belirlendi. Kükürdioksit ve partikül madde değerlendirmesine göre ülkemizde sadece 6 tane ilin havasının standartlara uygun olduğu açıklandı. Büyük illerde ise hava kirliliği ne yazık ki insan sağlığını tehdit edecek seviyede bulunuyor.

Büyük İllerde Alarm Zilleri Çalıyor

Açıklanan listeye göre Türkiye’nin havası en kirli ili İstanbul olurken bu ilimizi Ankara, Adana, Amasya, Manisa, Bursa, Niğde ve Tekirdağ takip etti. İstanbul tek başına değerlendirmeye alındığında bu ilimizin havası en kirli ilçesi olarak Esenyurt ilk sırada yer alırken bu ilçeyi Şirinevler, Aksaray, Göztepe ve Başakşehir takip etti. Başkent Ankara’nın en kirli havası ile yoğun trafiği ile dikkat çeken Sıhhiye oldu.

Hava Kirliliği Kaynaklı Ölümler Artıyor

2017 yılında medya tarafından yapılan hava kirliliği haberlerinde bariz bir artış yaşandığı görülürken bu haberlerin büyük bir bölümü ise hava kirliliğine bağlı olarak yaşanan sağlık sorunlarından oluştu. Geride bıraktığımız sene medyada 13 bin haber yer alırken 2016 senesinde bu haber sayısı 10 bin 550 rakamında sınırlı kalmıştı. Tüm dünya genelinde hava kirliliğine bağlı olarak yılda 7 milyondan daha fazla kişinin hayatını kaybettiği belirlenirken ülkemizde ise bu rakamın trafik kazalarında ölen kişilerin 2 katı olduğu açıklandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz