İnşaat sektörü adına büyük çalışmalar yapan Türkiye, son zamanlarda tasarladığı projelerle de adından söz ettirmeyi başardı.Leasing pazarlarında yer alan pek çok değer, Türkiye iç

Leasing Desteği İnşaat Yatırımına Geldi!
İnşaat sektörü adına büyük çalışmalar yapan Türkiye, son zamanlarda tasarladığı projelerle de adından söz ettirmeyi başardı.
Leasing pazarlarında yer alan pek çok değer, Türkiye için yükseltildi. Buna bağlı olarak inşaat sektörünün gelişmesi ve değişmesi planlanıyor.
Türkiye’nin İnşaat Yatırımları %5.1 Oranında Arttı
Türkiye gayrimenkul adına başarılı projeler geliştirmektedir. Bu sebeple sektörü ilgilendiren inşaat alanı da büyük gelişmeler göstermektedir. Son olarak elde edilen verilere göre inşaat sektörüne yapılan yatırımların, %5.1 oranında arttığı belirlendi. Bu durum ülke ekonomisi etkilemesinin yanı sıra, finansal kiralama pazarlarının da işleyişini tetikledi.
2017 Yılında Türkiye 2.9 Milyar Dolarlık İş Hacmi Gerçekleştirdi
İnşaat alanında yapılan çalışmalara bağlı olarak Türkiye, diğer ülkeler arasında isminde söz ettirmeyi başardı. Finansal Kurumlar Birliği Genel Müdürü Ünal Gökmen, Türkiye’nin 2017 yılında 2.9 milyar dolarlık iş hacmine sahip olduğunu belirtti. Daha önceki yıllarda bu değerler 2.6 ve 2.7 arasında değişmekteydi. Ancak bu yılda iş hacmi değerlerine büyük artış görüldü. Bu yılın ilk yarısında %26 oranında artan çalışma alanı da, sektöre olan ilginin gelişmesine sebep olmuştur.
Türkiye’den Gayrimenkul Leasing Girişimi Geldi
Türkiye, gayrimenkul girişimleri adına önemli adımlar atmaktadır. Buna bağlı olarak da inşaat sektörü alanında, kaliteli çalışmalar yapılmaktadır. Türkiye leasing pazarlarında, yüzde 25’lik Pazar payıyla gayrimenkul hakkını almıştır. Bu sebeple alanda yapılan faaliyetler de yeni projelerle geliştirilmektedir. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.