Büyük bir merakla beklenen 2016 yılı gelir vergisi rekortmenleri listesi açıklandı. Listede yer alan isimlerin sıralamalarında ciddi değişiklikler yaşanırken geçen sene listede yer

Türkiye’nin Yeni Gelir Vergisi Rekortmenlerinin Yarısı İsimsiz
Büyük bir merakla beklenen 2016 yılı gelir vergisi rekortmenleri listesi açıklandı. Listede yer alan isimlerin sıralamalarında ciddi değişiklikler yaşanırken geçen sene listede yer alan pek çok ismin listeden çıktığı ya da sıralamada ciddi anlamda gerilediği görüldü. Listede dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise pek çok vergi mükellefinin isminin gizli tutulmasını talep etmesi oldu. Bu nedenle listede yer alan isimlerin nerede ise yarısının ismi açıklanmadı. 
Vergi Rekortmeni Bir Kadın Oldu 
Kadınların iş dünyasındaki gücü her geçen gün artmaya devam ederken bu sene gelir vergisi rekortmeni bir kadın oldu. Listede 46 milyon 885 bin 202,91 liralık vergi tahakkuku ile Semahat Sevim Arsel oldu. Koç ailesinin en büyük üyesi olan 89 yaşındaki Arsel hatırlanacağı üzere geçen sene açıklanan listede de yine zirvede yer almıştı. Türkiye’nin en zengin ikinci ismi olan Arsel aynı zamanda en yüksek vergi veren kişiler sıralamasında da üst basamaklarda yer almayı başarmaktadır. 
İlk 100’e Giren 53 Kişi İsmini Açıklamadı
Gelir vergisi rekortmenleri listesine giren kişilerden büyük bölümü isminin gizli tutulmasını isterken listenin ikinci sırasında ise yine Koç ailesi üyeleri arasında yer alan Mustafa Rahmi Koç izledi. Rahmi Koç 45 milyon 173 bin liralık vergi öderken Şarık Tara yine listede geçen listede olduğu gibi 3. sırada kendisine yer bulabildi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.