Türkler Avrupa’ya Yöneliyor

JLL Türkiye tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, Türk vatandaşların yurt dışında ve özellikle Avrupa’da konut satın almak adına yaptığı başvurularda, son bir yıl içerisinde yüzde 100 oranında artış gözlemlendi.

Fırsatlar Talebi Arttırıyor

Son yıllarda yurt dışında yatırım yapmak isteyenlere sunulan yatırım imkanların artması ile birlikte Türklerin de konut satın almak adına yaptığı başvurular büyük oranda artış gösteriyor. JLL Türkiye tarafından yapılan araştırmaya göre, Türklerin yatırım fırsatlarına olan ilgisi, araştırmaları çoğaldıkça, yurt dışındaki geliştiricilerin de Türkler üzerindeki araştırmaları arttı. 2015 yılı içerisinde bin Türk ve yüksek varlık sahibi kişi yurt dışında yatırım yaparken, 2016 yılında bu sayı 6 bine yükseldi. Fakat değinmek gerekir ki, geliştiricilerin sadece yüksek varlık sahibi kişilere değil, birçok farklı gelir sınıfına yönelik projeleri bulunuyor.

İlgi 5 Ülke Üzerinde

Yurt dışında yatırım yapmak isteyen Türklerin tercihleri en çok beş ülke üzerinde oluyor. Yurt dışında konut sahibi olmak isteyen Türkler arasından yüzde 51’lik bir kısmı İngiltere’ye, yüzde 25’lik bir kısmı Almanya’ya, yüzde 17’lik bir kısmı Portekiz’e ve yüzde 7’lik bir oranı da İspanya’ya yöneliyor. En cazip gelen şehirler arasında Londra, Berlin, Lizbon, Barcelona ve Miami yer alıyor.

Altın Vize İmkanı

350 bin Euro değerinde tarihi lokasyonda ev satın alıp, evi yenileyenler Altın Vize almaya hak kazanıyor. JLL Türkiye Konut Direktörü Gün Gökkaya konu ile ilgili, “Son zamanda yatırım amaçlı konut almayı düşünen kişilerde güvenli liman arama ve yumurtalarını farklı sepetlere dağıtma eğilimi görüyoruz. Bu kişiler genelde Türkiye’de kendi kullandığı bir evi olan ve farklı bir ülkede başka bir ev daha almak isteyen kişiler. Diğer yandan Portekiz ve İspanya’nın sunduğu Altın Vize imkanı yatırımcılara çok cazip geliyor.”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz