Turquality Nedir, Nasıl Çalışır?

Günümüzde markalaşmanın önemi her geçen gün artarken küçük firmaların markalaşma yönündeki engelleri aşmalarını sağlamak, büyük markaların ise marka değerlerinin korunması amacı ile yeni sistemler geliştirilmektedir. Bunlardan biri de Turquality sistemi olarak öne çıkmaktadır. Peki, Turquality nedir ve Turquality nasıl çalışır?

Turquality Nedir?

Dünyada devlet tarafından desteklenerek hayata geçirilen ilk markalaşma programına verilen isimdir. Ağırlaşan rekabet koşulları içerisinde markaların varlıklarını koruyabilmeleri, uluslar arası piyasada değişen tüketim koşularına kolay bir şekilde adapte olarak marka değerleri ile almış oldukları payı arttırmalarının desteklenmesini amaçlar. Piyasadan daha fazla Pazar payı alınmasını sağlamak amacı ile geliştirilen sistemin ana amacı uluslar arası piyasada markaların desteklenerek global marka değeri oluşturmalarını kolaylaştırmaktır.

Turquality Nasıl Çalışır?

Sistemden yararlanmak isteyen kişiler öncelikle aranılan koşulları taşıdıklarını kanıtlayacak ve Turquality sistemi içerisine girmeye hak kazanacak. Sisteme giriş yapan şirketler belirlenen ürünler için Turquality sertifikası alarak bayilik sistemi ile faaliyete alacakları mağazaların kira bedelleri için sistemden yüzde 50 kira desteği almaya hak kazanacak. Alınacak olan kira desteği ile zincir mağaza açmak kolaylaştıracak ve şirketin marka değeri oluşturması, var olan marka değerini güçlendirmesi mümkün olacak. Sistem marka değeri oluşturmasını güçlü gördüğü şirketlere global bir oyuncu olması için gereken desteği sağlamakla yükümlü olacak ve bunu finansal açıdan destekleyecek. Finansal desteğin yanı sıra eğitim programları ile eğitim desteği de sağlanacak.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz