Yeni Yatırımlar Tuzla’ya Değer Katıyor 

Tuzla İstanbul il sınırları içerisinde yer alan 8 organize sanayi bölgesinden 5 tanesine ev sahipliği yapan Tuzla aynı zamanda Türkiye’nin en büyük tersanelerine de sahip bir ile olması ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Her geçen gün güçlenen sanayisi ile İstanbul’un parlayan yıldızı olan Tuzla son dönemde yapılan büyük yatırımlarla da bu gücünü ortaya koymaya devam ediyor.

Tuzla’nın Çehresi Değişiyor 

Tuzla’nın artık sadece bir sanayi bölgesi olarak görülmesini istemediğini belirten Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı yapılan yeni yatırımlar ile Tuzla’nın marka değerini arttırmayı hedeflediklerini açıkladı. Tuzla ilçesini İstanbul’un Bodrum’u yapmak için çalıştıklarını dile getiren Yazıcı en kısa sürede Tuzla’yı yeniden tatil merkezi haline getirecekleri müjdesini verdi.

690 Yatlık Marina Yapılacak

Bunu başarabilmek için pek çok projeyi hayata geçireceklerini belirten Başkan Yazıcı bunlardan en önemlilerinden birinin 690 yat bağlama kapasitesine sahip olan yeni marina olacak. Yat marinası bölgeye büyük bir değer katarken aynı zamanda Viaport Alışveriş Merkezi de bölgenin önemli artı değerleri arasında bulunuyor. Türkiye’de temel bilimlerin hak ettiği kadar ilgi görmediğinden dem vuran Yazıcı geriye dönük 2 senelik zaman dilimi içerisinde toplamda 37 tane fakültenin kapatıldığını dile getirerek asıl amacının Tuzla’da Temel Bilimler Fakültesi açmak olduğunu söyledi. Okul için çizimlerin yapıldığı öğrenilirken sanayicilerin projeye destek vermesi bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz