Tuzla Gayrimenkul Piyasası

İstanbul’un güneyinde yer alan Tuzla’daki gayrimenkul fiyatları, konut türüne göre değişkenlik gösterebiliyor. İlçe, doğası ve sahili ile birbirinden farklı konut projeleri tarafından değerlendiriliyor. Gün geçtikçe artan ulaşım olanakları, şehrin kalabalığından uzak konumu ile kendini cazip kılan ilçe, yatırım yapmak isteyenler için ön plana çıkıyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

Satılık gayrimenkul fiyatları gün geçtikçe artan projeler ile değişiyor. İlçede bulunan üniversiteler ve önemli liseler de piyasaya etki ediyor. Tuzla’da 1+1 büyüklüğündeki daireler 125 bin TL’den başlıyor. Dairelerin amortisman süreleri yaklaşık olarak 21 yıl oluyor. İlçedeki 2+1 büyüklüğünde olan dairelerin fiyatı ise 145 bin TL’den satışa sunuluyor. Fakat bu fiyat; dairelerin yakın olduğu ulaşım yolları, denize olan mesafeleri ve sağladığı ek özellikler ile değişebiliyor, 340.000.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. 3+1 satılık dairelerin fiyatları da 175 bin TL ve 1.050.000 TL arasında değişiyor.

Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

İlçede bulunan üniversitelerden dolayı genellikle öğrenciler tarafından tercih edilen 1+1 kiralık dairelerin fiyatı 575 TL’den başlıyor. Fakat bu fiyat; dairenin sunduğu akıllı özelliklere, havuz, sauna gibi ekstra imkanlara, ulaşım yollarına olan yakınlığına ve denize olan mesafesine göre bin 750 TL’ye kadar çıkabiliyor. 2+1 büyüklüğündeki dairelerin kira bedeli ise 600 TL ve 2 bin 500 TL arasında değişiyor.

Eşyalı ve 2+1 büyüklüğündeki dairelerin kira bedeli ise 2 bin 500 TL’den başlıyor. İlçedeki 4+1 dairelerin kira bedeli bin 500 TL ve üzeri iken, kiralık villa fiyatları da 2 bin 500 TL ile 10 bin TL arasında değişiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz