Üç İlin İşyeri Ofis Metrekare Fiyatları

Konut satışlarında listelerde zirveyi gören, satışların büyük bir oranına pay sahipliği yapan İstanbul, Ankara ve İzmir’deki ofislerin metrekare başına ortalama fiyatları incelendi.

En Pahalı Ofis İstanbul’da

Kategorilere göre konut satışlarında çoğu zaman zirveyi gören İstanbul, Ankara ve İzmir’deki ofislerin ortalama metrekare fiyatlarında, geçtiğimiz bir yıllık süreç içerisinde artış gözlemleniyor. 2017 yılı Nisan ayı verilerine göre, en pahalı ofis İstanbul’da olup, metrekare birim fiyatı 6 bin 979 TL oluyor. Konut satışlarında İstanbul’un ardından adından en çok söz ettiren illerden biri olan Ankara’da ise ofis metrekare birim fiyatları 3 bin 117 TL oluyor. İzmir’deki ofislerin metrekare birim fiyatı ise 4 bin 555 TL olup, geçtiğimiz yıla kıyasla artış gösteriyor.

İzmir’de Yüzde 8,22 Artış

En pahalı ofis fiyatına ev sahipliği yapan İstanbul’da, 2017 yılı Nisan ayındaki ortalama 6 bin 979 TL olup, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyas ile yüzde 5,44 oranında bir artış gözlemleniyor. Ankara’daki ofis fiyatları, 2017 yılının Nisan ayında metrekare birim fiyatı olarak 3 bin 117 TL olup, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyas ile yüzde 0,58 oranında bir artış gösteriyor. Artışın en yüksek olduğu il olan İzmir’de ise Nisan ayındaki verilere göre ofis fiyatları metrekare başına 4 bin 555 TL oluyor ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyas ile yüzde 8,22 oranında bir artış gözlemleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz