Uçak Yapımında Kullanılan Malzemelerden Ev Yapıyorlar

 

Konya’da aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdüren bir firma uçak ve hızlı tren yapımında kullanılan malzemelerden ev üretiyor. SMC adı verilen bu malzemenin ateşe karşı dayanıklılık göstermesi ve yüksek ısı yalıtımı özelliğinin olması nedeniyle özellikle yurtdışında rağbet görüyor.

Çok uzun süredir SMC malzemesi ile otomotiv yedek parçası üretimi yapan Konya’daki firmanın yakın bir süre önce kullanılan SMC malzemesinin inşaat sektöründe de kullanılması yönünde çalışmalar başlattı.

Havacılık, uzay, savunma sanayi, sağlık ve otomotiv sektörlerinde endüstriyel ham maddesi olarak kullanılan SMC, firma tarafından ev üretimi için 2 yıldır çalışmalar sağlıyor ve SMC ile yapılan evler ateşe dayanıklılığı, ısı yalıtımlı olması ve dayanıklılığı ile dikkat çekiyor.

Firmada yetkili olan üretim sorumlusu ve endüstri mühendisi olan Esra Kahveci’nin AA muhabirine yaptığı açıklamada SMC malzemesinin kalitesinden ve dayanıklılığından bahsetti. Kahveci, SMC malzemesinin özelliklerinden bahsederek hali hazırda uçak yapımında kullanıldığını dile getirerek istenilen renklerde üretilebileceğini söyledi.

Isı Yalıtımı İçin Etkili Bir Malzeme Kullanıyoruz

 

Ev yapımı için SMC ham maddesinden panel parçalar üretiyoruz ve ev yapılacağı zaman yerinde montajları yine firmamız tarafından yapılmaktadır diyerek sözlerine şu şekilde devam etti. 2 yıl önce üretimine başladığımız proje kapsamında üretimin yüzde seksenini yurt dışına satıldığını, özellikle de sıcak ülkelerden yoğun talep geldiğini söyledi. Isı yalıtımı çok yüksek bir malzemeden ev ürettiğimiz için evin iç kısmı yazın serin, kışın ise sıcak oluyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz