Ucuz Konutlar Gurbetçilerin Yakın Takibinde 

Konut stokunun bitirilmesi için düzenlenen yabancılara konut satışında KDV indirimi kampanyasına gurbetçilerin de dâhil edilmesi ile beraber gurbetçilerin ev alma taleplerinde olumlu bir artış yaşandı. Gurbetçilerin de konut alımlarında KDV istisnası hakkı elde etmesi aynı zamanda pek çok markalı konut projesinde yapılan yüksek indirimler de gurbetçilerin konut alımı için daha istekli davranmalarına neden oldu.

Gurbetçilere Özel Konut Kampanyaları Yoğun Talep Görüyor

KDV istisnası ile beraber pek çok konut üreticisinin gurbetçilere özel konut kampanyaları düzenlemesi de olan talebin daha hızlı bir şekilde artmasını sağladı. Satış ofislerini arayan kişilerin büyük bir çoğunluğunun gurbetçiler olduğunu açıklayan konut markaları artan talebi karşılamak için gurbetçilere özel konut projeleri düzenlemeye devam ediyorlar.

Konut Yatırımı Kazandırmaya Devam Ediyor 

Konuta yatırım Türkiye’de en çok tercih edilen yatırım yöntemleri arasında yer alırken konut yatırımı getirileri de konut yatırımının ne kadar doğru bir tercih olduğunu gözler önüne seriyor. Yapılan incelemelerde bir önceki yıla oranla konut fiyatlarının yüzde 12 oranında değer kazandığı görülürken kira bedellerini de yine bir önceki yıla oranla yüzde 9,3 seviyesinde arttığı görüldü. Yani konuta yatırım yapan kişilerin yatırım yaptıkları her 100 liralık bedel için kazançları 12,5 lira oldu. Gurbetçilere sunulan konutta KDV istisnası ile 200 bin liralık konut alan kişilerin 36 bin lira KDV indirim almalarına olanak sağlanıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz