Ucuza Ev Almanın Yolları

Ev sahibi olmak isteyenler, hayallerindeki evi en uygun fiyat karşılığında almak için bazı noktalara dikkat etmeli ve bazı kampanyaları kaçırmamalıdır.

TOKİ Fırsatlarını Kaçırmayın

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen projeler ile çok uygun fiyatlar karşılığında ev sahibi olmak mümkün oluyor. Konutların yanı sıra sosyal tesislerin de yer aldığı projelerin konumu şehir merkezlerinin dışarısında oluyor. TOKİ bünyesindeki kampanyalar yakından takip edildiğinde koşulların da elvermesi durumunda kolayca ev sahibi olunabilir.

Açık Arttırmalar

Kamu, banka, özel kuruluş ya da markalı konutları ve ticari projeleri kapsayan müzayedelerin düzenlenmesi ile ülkenin birçok il ve ilçesinde konut veya arsaların satışa çıkarılması, TURYAP tarafından gerçekleştiriliyor. TURYAP tarafından düzenlenen açık arttırmalara katılabilmek için söz konusu konutun fiyat aralığına göre belirlenmiş olan teminat ücretinin ödenmesi gerekiyor. Bu yöntem ile gayrimenkul satın almak isteyen kişiler, TURYAP’ın web sitesi üzerinden zaman zaman araştırma yapabilir.

Finans Bankaları faizsiz Konut

Konut sahibi olmak isteyenler fakat yeterli birikimi olmayanlar, peşinat tutarına sahip oldukları sürece finans bankalarından faizsiz konut imkanlarından faydalanabilir.

Kira Öder Gibi

Herhangi bir birkiminiz olmasa da belirli şartları karşılayıp bir sisteme dahil olup konut alma imkanınız mevcut. Bu yöntemi uygulayan firmalar arasında Eminevim, Birevim, Fuzulev gibi firmalar yer alıyor. her firmanın kendine özel avantajları bulunuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz