Ukome ve Aykome Nedir?

Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi şeklinde bir açılıma sahip olan Ukome, yasal hükümler konusunda Büyükşehir Belediyeleri koordinasyon merkezleri doğrultusunda hareket ediyor.

Şehrin Belediye Başkanı tarafından atanan ve görevlendirilen kişinin başkanlığı doğrultusunda belli bir konsey toplanıyor ve kararlar da hu konseyden çıkıyor. Gerekli yürütme ve düzenleme kararları kimler tarafından alınıyor ve bu kurulda kimlerin yer alması gerekiyor dilerseniz bunlara göz atalım.

a) Şube müdürü seviyesinde olacak en az on kişi ile birlikte;
* * * * * * *
b) Milli Savunma Bakanlığı göre kurulunda yer alan temsilci kişi
* * * * * * *
c) Jandarma Genel Komutanlığı yetkili kişi
* * * * * * *
ç) emniyet Genel Müdürlüğü temsilci kişi
* * * * * * *
d) Eğer, ilgili şehirde deniz bulunuyor ise yine ilgili askeri görevli kurum olan deniz kuvvetleri komutanlığı yetkili kişi
* * * * * * *
e) Denizcilik müsteşarlığı yetkili kişi
* * * * * * *
f) Karayolları Genel Müdürlüğü yetkili kişi
* * * * * * *
g) Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü yetkili kişi
* * * * * * *
ğ) Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğü yetkili kişi
* * * * * * *
h) Demiryolları inşaatı görevinde yer alan yetkili kişi
* * * * * * *
ı) Hava Meydanları genel kurulu yetkili kişi
* * * * * * *
i)Yine Belediye Başkanı tarafından görevlendirilen ve ulaşım ağları konusunda yeterli bilgiye sahip olan yetkili kişi, yani söz sahibi temsilci bir kişi

ile birlikte kurul tamamlanmış olunur. Ulaşım ve koordinasyon merkezi, ulaşım bildirimleri ve ulaşım çalışmaları hakkında gerekli düzenlemeleri yapar ve bildiri düzenleme konusunda da yine bu konsey görevlendirilir. Her şehrin kendi bünyesinde bu şekilde toplanması şart koşulan bir konsey mevcuttur ve küçük çapta ulaşım sorunlarının tartışıldığı konsey de yine Ukome olarak karşımıza çıkıyor. Kararlar bu kurumun yetkilileri tarafından ortak bir çerçevede ele alınır ve oy çokluğu ile gerekli sonuç ortaya konularak ilgili kuruma resmi evraklar dahilinde sunulur.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz