Ukrayna’daki Konut Fiyatları

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev ve diğer büyük kentler arasındaki konut fiyatları arasındaki uçurum git gide kapanıyor. Kiev, Lvov, Harkov, Odessa ve Dnepro’daki konut fiyatlarındaki son durum değerlendirme altına alındı.

Başkentteki Fiyatlar Yüzde 30 Daha Pahalı

Kiev’deki ikinci el konut fiyatları, ülkenin diğer bölgelerine kıyas ile yüzde 30 oranında daha yüksek oluyor. Yeni konut projelerinin tamamlanması ve sayılardaki artış, başkentte bulunan yeni konutların fiyatında yüzde 13 ve yüzde 20 arası bir oranda düşüşe yol açabiliyor.

Lvov’da Fiyatlar 50 Bin Doların Altında

2016 yılının ilk yarısında yapılan konut satışları Lvov’da 4 bin 743, Odessa’da 6 bin 51, Harkov’da 9 bin 898 ve Dnepro’da 10 bin 455 adet oldu. Emlak uzmanları tarafından verilen bilgilere göre, Lvov’da satışı yapılan dairelerin fiyatları 50 bin doların altında oluyor. Yeni apartmanlardaki dairelerin metrekare fiyatları 550 dolar ve bin dolar arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Odessa’da Yüzde 10 Ucuzlama

Odessa’daki satılık konut fiyatları ekonomik kriz sonrasında değişiklik gösteriyor. Krizden önce deniz manzaralı bir çatı katının satış bedeli 1 milyon dolar iken, mevcut durumda 350 bin dolar oluyor. 2017 yılının ilk yarısında Odessa’daki konut fiyatlarında ortalama olarak yüzde 10 ve yüzde 15 oranlarında bir ucuzlama olduğu gözlerden kaçmıyor.
İkinci el konut fiyatları ise ortalama metrekare başına Kiev’de 800 dolar, Lvov ve Odessa’da 700 dolar, Dnepro’da 650 dolar ve Harkov’da 600 dolar olarak belirleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz