Ulaşım Yatırımları Resmi Gazetede Yayımlandı!

2019 ve 2021 dönemine ait olan ulaşım ile ilgili yatırımlarda son karar verilerek, ulaşım yatırımlarını kesinleşti ve Resmi Gazete üzerinde yayımlandı. Peki, ulaşım yatırımlarında ki detaylar neler oldu inceleyelim.

2018/12 sayılı kanun çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Genelgesi resmi gazete üzerinde 2019 ve 2021 yıllarına ait olan ulaşım yatırımlarını kesinleştirdi. Buna göre ise ulaşım yatırımları ise;

Ulaşım Yatırımları Nelerdir?

  1. Otoyol Sektöründe

Ulaştırma ve otoyol projelerinde tamamlanmakta olan bağlantı yolları bitecek olup, trafik, iyileştirme, köprü, viyadükler onarımlarında çalışmalar gerçekleşecek. Bu konulara daha çok önem verilecek.

  1. Karayolu Sektöründe

Karayolları proje kapsamında öncelik olarak trafik kurallarına önem verilecek olup, bu konuda güvenlik artacak. Karayolu sektöründe BSK projelerinde öncelik olacak ve bu şekilde kuzey ve güney hatlarına da yoğunluk verilecek olup, güzergahlar daha düzenli olacak şekilde yapılacak.

  1. Demiryolu Sektöründe

Gebze-Sabiha Gökçen-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-3.Havalimanı-Halkalı, Ankara-Sivas, Ankara-Afyonkarahisar-İzmir Yüksek Hızlı Tren projelerine öncelik verilecek olup, aynı zaman da Sivas ve Erzincan demiryolu projelerinde de çalışmalar yapılarak ikinci hat projesi devreye girecek. Raylı sistem araçlarda ise yerli üretimlere öncelik verilerek yapılandırmalar olacak.

  1. Denizyolu Sektöründe

Büyük ölçekli olan ana limanlara deniz yolu ulaşımın da önem verilecek olup, Filyos Limanı bu projelerde ön planda tutulacak. Özellikle elverişli olarak kabul edilen Ro-Ro limanlarının yapımlarında yatırımlar oldukça fazla olacak. Ulaşım yatırımları konusunda denizyolu da önemli projelere imza atacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz