Uzun zamandır gündemde olan ve büyük bir merakla beklenen gayrimenkul borsası yeniden gündeme taşındı. Sektörün büyük oyuncuları arasında yer alan GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin v

Uluslararası Gayrimenkul Borsası Yeniden Gündemde
Uzun zamandır gündemde olan ve büyük bir merakla beklenen gayrimenkul borsası yeniden gündeme taşındı. Sektörün büyük oyuncuları arasında yer alan GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin ve Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun konu hakkında açıklamalarda bulundu. 
Gayrimenkul Borsası Kurulacak Mı?
Ülkemizde bilindiği üzere pek çok farklı alanda borsa varlığını sürdürmeye devam ederken Türkiye’nin en büyük sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektörü ne yazık ki bu alanın dışında tutulmaya devam ediliyor. İlk olarak 2014 yılında gündeme taşınan ve Cumhurbaşkanına kadar pek çok siyasetçinin gündemine taşına gayrimenkul borsası son dönemde yeniden gündeme taşınmış durumda. Konu hakkında daha çok açıklama yapılması ve açıklama yapan kişilerin kıdemlerinin yükselmesi gayrimenkul borsasının çok yakında kurulacağı şeklinde yorumlanıyor. 
Gayrimenkul Borsası Finansman Desteği Sağlayacak 
Gayrimenkul borsasının kurulması ile beraber hem gayrimenkul sektörü büyüme için ihtiyaç duyduğu maddi desteğe kavuşacak hem de bankacılık sektörünün üzerindeki finansman yükü hafiflemiş olacak. Konu hakkında en çok merak edilenlerden biride gayrimenkul borsası kurulursa işleme yeni alınan gayrimenkul sertifikası gibi ürünlerin bu borsaya aktarılıp aktarılmayacağı olarak öne çıkıyor. Yine gayrimenkul borsasında sadece projelerin satılması da tercih edilebilecek yöntemler arasında bulunuyor. Yine gayrimenkul borsasında gayrimenkulün kendisi mi yoksa sertifikalandırılmış hissesinin mi satılacağı da netlik kazanmış durumda değil. Tercih edilen yöntem ne olursa olsun gayrimenkul borsasının açılması ile beraber sektöre büyük bir finansman desteği sağlamasına ise kesin gözü ile bakılıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.