Bu sene 60 ülkeden toplam 192 sivil toplum kuruluşu ile üniversite temsilcisinin katıldığı Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi tamamlandı. Zirvede 17 farklı kon

Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi Tamamlandı 
Bu sene 60 ülkeden toplam 192 sivil toplum kuruluşu ile üniversite temsilcisinin katıldığı Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi tamamlandı. Zirvede 17 farklı konu başlığı altında açılan 35 panelde 157 tane birbirinden değerli sunum yapıldı. Bu seneki zirve Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi binasında gerçekleştirildi. 
Geliştirilen Çözüm Önerileri Tüm Dünya İle Paylaşılacak 
Bu seneki zirveye üst düzey çok sayıda kişi katılım gösterirken sivil toplum kuruluşu üyeleri, üniversite temsilcileri ve öğrencilerin yanı sıra Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı ile Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamza Ateş’te katılım gösterdi. Zirvede kapanış konuşması yapma görevini de üstlenen Hamza Ateş dünyanın daha yaşanılabilir bir hale getirilmesi konusunda farklı projeler ve fikirler ürettiklerini belirterek bunlarla ilgili paylaşımların derlenerek 20 gün içerisinde kamuoyu ile paylaşılacağı müjdesini verdi. Paylaşımlar www.sivilsehir.org internet sitesi üzerinden paylaşılacak. 
Sivil Toplum Kuruluşları Kendi Stantlarını Kurdu 
20 Ekim – 22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen zirveye katılan sivil toplum kuruluşları kendi stantlarını kurarak kendi projelerini katılımcılar ile paylaşma konusunda daha büyük bir fırsat yakalamış oldu. Kurulan stantlarda sivil toplum örgütleri ve üniversiteler hem geliştirdikleri projeleri ziyaretçiler ile paylaştı hem de panele katılan diğer sivil toplum örgütleri ile fikir alışverişinde bulunarak bu projeleri geliştirme fırsatı elde etti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.