2B Arazileri İçin Ümraniye’de İmar Planı Düzenlemesi Meclisten Geçti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi uzun zamandır beklenen ve büyük önem taşıyan 2B arazileri için imar planı düzenlemesini onayladı. Böylelikle Ümraniye’ye bağlı olan Kazım Karabekir, Hekimbaşı, Esenkent ve İnkılap mahalle sınırı içerisinde yer alan 2B arazilerine sahip olan kişilerin imar planı açılmış oldu.

Büyük Mutluluk Yaşanıyor

Konu hakkında açıklamalarda bulunan ve meclis onayının ardından söz alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can imar planı düzenlemesine gidilen mahallelerde büyük bir sevinç yaşandığını dile getirdi. İlk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından gerçekleştirilen değişiklik sonucunda 2B arazisi olan vatandaşların tapularını aldıklarını söyleyerek yapılan yeni düzenleme ile beraber de artık imar planı açıldığını söyledi. Yeni düzenlemenin ardından Kazım Karabekir, Hekimbaşı, Esenkent ve İnkılap mahallelerinde yaşayan ve tapularını alan kişilerin imar planı açılmış oldu.

Meclis Çalışmalarına Devam Ediyor 

Plan görüşmelerinin tüm hızı ile devam ettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından bir diğer plan görüşmesi de 2008 senesinde Maltepe ilçesinden Ümraniye ilçesine geçirilen imarsız bölge için gerçekleştirildi. Yine buna ek olarak Esenkent mahalle sınırları içerisinde yer alan TEM otoyolu ile Organize Sanayi Bölgesi arasında bulunan toplamda 53 hektar büyüklüğe sahip plansız alan için de yeni plan teklifi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından onaylandı. Meclis aynı zamanda yeni imar planı görüşmeleri için çalışmalara devam ediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz