Üniversite Öğrencileri İçin Kiralık Ucuz Evler Hangi İllerde?

Türkiye’de üniversite sayısı her geçen gün artarken üniversiteye gitmek isteyen gençler çoğunlukla tercih ettikleri bölümlere farklı olarak başka şehirlerde okumak zorunda kalmaktadır. Üniversite sınavında aldığı puana göre tercih yaparken öğrencilerin en zorlandıkları konuların başında ucuz konut bulabilecekleri ancak iyi bir üniversite öğrenimi de alabilecekleri üniversiteleri tercih etmektir. Peki, üniversite öğrencileri için kiralık ucuz evler hangi illerde?

Üniversite Öğrencisi Cenneti “Eskişehir”

Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi gibi oldukça fazla tercih edilen 2 üniversite barındıran Eskişehir, şehre okumaya gelen öğrencilere sadece 500 liradan başlayan aylık kiralama tutarları ile öğrencilerin en ucuz kiralık ev bulabileceği şehirler arasında yer alıyor.

Çanakkale ve Bursa Öğrencilerin İkinci Evi Olmaya Aday

Sanayi alanında aldığı yatırımlarla her gün büyüyen Bursa’da kiralık daire fiyatları 600 liradan başlayarak 1+1 daire ve 2+ dairi tipinde 800 liraya kadar yükseliyor. 48 bin öğrencinin eğitim aldığı 18 Mart Çanakkale Üniversitesi il sınırları içerisinde yer alan Çanakkale ise öğrencilere 1+1 daireleri 450 liradan başlayan fiyatlarla kiralama imkânı sunmaktadır. 1+1 kiralık daire fiyatları 600 liraya kadar çıkmaktadır.

Üniversitelerin Olmazsa Olmazları İstanbul, Ankara ve İzmir

Öğrenciler için kiralar son derece pahalı olsa en iyi üniversitelere ev sahipliği yapan İstanbul, Ankara ve İzmir her sene milyonlarca öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’da üniversite öğrencilerine kiralık daire fiyatları ortalaması 851 liradan başlarken bu fiyat Ankara’da 590 lira, İzmir’de ise 702 lira olarak hesaplanmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz