Üstten Kirişli Radye Temeller

Son zamanlar da ülkemiz de inşaat yapımı hızlanmıştır ,uzmanlar bunun sebebini göçlere bağlamaktadır. İnşaat piyasasının artması inşaat şirketlerinin iştahını arttırmaktadır, yeni gelen düzenlemeler ve artık inşaatların yapı denetim firmaları tarafından kontrol edilmesi sonucu dayanıklın binalar yapılmaktadır. Fakat bir inşaat halinde ki binayı satın almaya karar verdiysek bazı riskler de beraberin de gelecektir, fakat şöyle bir şey vardır. Şahıs binayı satın almaya karar vermeden önce temel tipi hakkında bilgi alabilir veya bina yapısı hakkında bilgi alabilir.

Yapı denetim şirketinden bu bina hakkında detaylı bilgi isteyebilir. Bu yüzden bina inşaat halinde bile olsa bina hakkında genel bilgiler alabilir. Üstten kirişli radye temellere gelecek olursa buda radye temellerin bir alt başlığı olduğu için bu temeller radye temellerin üzerine oturtularak yapılırlar, fakat bu döşeme tipinde bodrum döşemesinin düz olmasının istediğinde, kiriş aralıklarına ve kiriş yüksekliği boyunca cürüf ve perlit doldurulması gereklidir ve kesinlikle düz döşeme olmalıdır. Ancak bu sayede üstten kirişli radye temel yapılabilecektir. Diğer makalemizde ise mantar başlı döşeme tipleri hakkında genel bilgiler vereceğiz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz